Przywitania

Istnieje określony savoir vivre, jeżeli chodzi o sposoby witania się. W ciągu doby przychodzi nam regularnie witać się z dziesiątkami osób, zwłaszcza w takich miejscach, gdzie przebywamy wśród dużych grup – w szkole, na spotkaniach towarzyskich, w pracy. Wydaje się to proste i jakże banalne- podajemy dłoń i witamy się, niemniej jednak czasami, mimo szczerych chęci przywitania się w  sposób kulturalny, nie udaje nam się wypaść pozytywnie.

My przekażemy ci w tym zakresie kilka sprawdzonych i pewnych oraz zawsze skutecznych porad. I tak, kiedy witamy się z kimś, zawsze róbmy to z uśmiechem na twarzy. Mówmy głośno, wyraźnie, kierując się do kogoś. Bądźmy energiczni, gestykulujmy także głową- ukłońmy się bądź skińmy głową. Nawiążmy kontakt wzrokowy. Przyjęte są także pewne standardy zachowania- zawsze pierwszy kłania się uczeń nauczycielowi, młodszy starszemu, mężczyzna kobiecie, podwładny swemu przełożonemu.

Jeszcze jedna kwestia to postawienie przede wszystkim na właściwe przywitania co do charakteru spotkań. Nawet, jeżeli kogoś znasz dobrze, powinieneś trzymać się etykiety i zwracać się formalnie . Niesamowicie istotne okazuje się także postawienie w pierwszej kolejności na to, by dostosować model witania się do rodzaju okoliczności. Dostosuj się do ogólnie obowiązujących w danym miejscu zasad.